warning

Pe scurt

  • Ca suprafață: cel mai mare aeroport din lume este King Fahd International din Dammam, Arabia Saudită, cu aproximativ 780 km², mai mult decât tot Bahrainul vecin.
  • După pasageri: cel mai aglomerat aeroport din lume rămâne Atlanta (ATL), cu 106,3 milioane de pasageri în 2025, potrivit datelor finale ACI World.
  • Locurile 2 și 3 în 2025: Dubai (95,2 milioane) și Tokyo Haneda (91,7 milioane).
  • În Europa: Istanbul are cel mai întins teren, iar Londra Heathrow a avut cei mai mulți pasageri în 2025.

„Cel mai mare aeroport din lume” are două răspunsuri corecte, în funcție de ce măsori: terenul sau oamenii care trec prin el. Mai jos găsești ambele clasamente, cu cifrele verificate în octombrie 2026, și ce înseamnă fiecare pentru tine când faci o escală.

Care este cel mai mare aeroport din lume ca suprafață

Suprafața de mai jos este terenul total al aeroportului, așa cum îl declară operatorul sau Guinness World Records. Pe lângă piste și terminale, include drumuri de acces, depozite și teren păstrat pentru extinderi.

AeroportȚarăSuprafață aproximativăSursa cifrei
King Fahd International, Dammam (DMM)Arabia Saudită780 km²Guinness World Records
Denver International (DEN)SUA137,8 km²operatorul aeroportului
Istanbul (IST)Turcia76,5 km²operatorul IGA
Dallas/Fort Worth (DFW)SUA69,5 km²operatorul aeroportului

Valorile pentru Denver și Dallas/Fort Worth sunt convertite din acri. Tabelul nu este un clasament complet: am păstrat doar aeroporturile la care sursele oficiale dau aceeași cifră. Riad, Washington Dulles, Houston sau Orlando apar cu suprafețe diferite de la o sursă la alta, așa că le-am lăsat deoparte.

warning

De reținut

  • King Fahd are de peste cinci ori suprafața aeroportului din Denver.
  • Denver este cel mai mare aeroport din America de Nord ca suprafață.
  • Cifrele diferă de la un site la altul pentru că unele surse măsoară tot terenul deținut, iar altele doar zona folosită de avioane.

De ce cel mai întins aeroport nu este și cel mai aglomerat

King Fahd, primul la suprafață, lipsește din primele 10 la numărul de pasageri. Suprafața arată câtă rezervă de teren are un aeroport, iar traficul depinde de companiile aeriene care își fac baza acolo.

La King Fahd, clădirile ocupă în jur de 43 km², adică 5,6% din suprafața totală. Aeroportul, deschis în octombrie 1999, a fost proiectat pentru aproximativ 12 milioane de pasageri pe an. Atlanta a avut în 2025 de aproape nouă ori mai mulți.

Operatorul aeroportului din Denver face o comparație care spune totul: pe terenul lui, de 137,8 km², ar încăpea împreună aeroporturile din Atlanta, Chicago O'Hare, Los Angeles și Dallas/Fort Worth. Primele două sunt, în 2025, pe locurile 1 și 6 în lume la pasageri.

  • Teren mult înseamnă loc pentru piste noi și terminale viitoare, fără să muți oameni sau case.
  • Pasageri mulți vin din rolul de hub: o companie aeriană mare își adună acolo zborurile și îi trece pe călători dintr-un avion în altul.
  • Distanțele pe care le simți tu depind de terminale și de porți. Într-un hub aglomerat poți avea mult de mers chiar dacă terenul total este mai mic.

Pentru escale contează timpul minim de legătură, stabilit separat de fiecare aeroport. Pe un bilet unic, compania nu îți vinde de regulă o legătură mai scurtă decât acest minim.

tip

Sfat: Când alegi între două variante de bilet prin același hub, uită-te la terminalul de sosire și la cel de plecare. O legătură de o oră în același terminal este mai relaxată decât una de o oră și jumătate cu schimbare de terminal și control de securitate.

Cele mai aglomerate aeroporturi din lume în 2025

Clasamentul de mai jos folosește datele finale ACI World pentru 2025, publicate pe 15 iulie 2026. Clasamentul cuprinde toți pasagerii, de pe zborurile interne și de pe cele internaționale.

Loc 2025AeroportPasageri în 2025Față de 2024Loc 2024
1Atlanta (ATL), SUA106.302.208-1,6%1
2Dubai (DXB), Emiratele Arabe Unite95.192.160+3,1%2
3Tokyo Haneda (HND), Japonia91.679.814+6,7%4
4Dallas/Fort Worth (DFW), SUA85.660.127-2,5%3
5Shanghai Pudong (PVG), China84.994.548+10,7%10
6Chicago O'Hare (ORD), SUA84.856.018+6,0%8
7Londra Heathrow (LHR), Marea Britanie84.482.126+0,7%5
8Istanbul (IST), Turcia84.437.710+5,5%7
9Guangzhou Baiyun (CAN), China83.582.952+9,5%12
10Denver (DEN), SUA82.427.962+0,1%6

La nivel mondial, aeroporturile au avut în 2025 aproximativ 9,8 miliarde de pasageri, cu 3,7% mai mulți decât în 2024.

Atlanta, pe primul loc deși a pierdut pasageri

Atlanta este singurul aeroport din lume care trece de 100 de milioane de pasageri pe an. A scăzut totuși cu 1,6% în 2025, iar Dubai și Haneda s-au apropiat de el.

Dubai, liderul la pasagerii internaționali

Dubai nu are zboruri interne, așa că toți cei 95,2 milioane de pasageri sunt internaționali. Așa arată primele cinci aeroporturi la acest capitol:

  1. Dubai (DXB): 95,2 milioane
  2. Londra Heathrow (LHR): 79,9 milioane
  3. Seul Incheon (ICN): 73,6 milioane
  4. Singapore Changi (SIN): 69,4 milioane
  5. Amsterdam Schiphol (AMS): 68,8 milioane

Cele mai multe decolări și aterizări: Chicago O'Hare

În 2025, O'Hare a urcat pe primul loc la mișcări de aeronave, cu 857.392 de decolări și aterizări, cu 10,5% mai multe decât în anul precedent. Atlanta a coborât pe locul 2, cu 807.625.

Istanbul, cel mai mare aeroport din Europa

Pe teren de 76,5 km², Istanbul este cel mai întins aeroport de pe continent. La pasageri, diferența față de Heathrow a fost în 2025 de numai 44.416 de călători.

  • Istanbul a crescut cu 5,5%, Heathrow cu doar 0,7%.
  • Amândouă au coborât în clasamentul mondial: Heathrow de pe locul 5 pe 7, Istanbul de pe 7 pe 8, depășite de aeroporturi din Asia și din SUA.

Restul topului european, cu Paris Charles de Gaulle, Amsterdam și Madrid, îl găsești în articolul despre cel mai mare aeroport din Europa.

În care dintre ele ajungi direct din România

Din Aeroportul Internațional Henri Coandă (OTP), trei dintre cele mai aglomerate zece aeroporturi din lume aveau zboruri directe în octombrie 2026:

  • Istanbul: cu Turkish Airlines și TAROM, la circa 430 km de Otopeni.
  • Londra Heathrow: cu British Airways. Zborurile low-cost spre Londra aterizează în general pe alte aeroporturi, cum ar fi Luton.
  • Dubai: cu flydubai. Wizz Air a suspendat ruta în martie 2026 și a anunțat că o reia, dar pe 10 octombrie 2026 primul zbor disponibil la rezervare pe wizzair.com era abia pe 28 martie 2027.

Spre Atlanta, Tokyo, Dallas, Shanghai, Chicago, Guangzhou sau Denver ajungi doar cu cel puțin o escală, de obicei prin Istanbul, Dubai sau un hub din Europa de Vest. Cât de mari sunt, în comparație, aeroporturile de acasă vezi în topul celor mai mari aeroporturi din România.

Zbor întârziat sau legătură pierdută într-un hub uriaș

Dacă ai rămas blocat într-un hub după o legătură pierdută, mergi întâi la biroul de transfer al companiei aeriene. Cere locul pe următorul zbor și o confirmare scrisă a motivului întârzierii.

  1. Păstrează cartea de îmbarcare de la ambele zboruri și confirmarea rezervării.
  2. Cere asistența la care ai dreptul cât aștepți: mese și băuturi și, dacă rămâi peste noapte, cazare la hotel cu transport.
  3. Păstrează bonurile pentru tot ce cumperi pe drum.

Pe o singură rezervare, despăgubirea se judecă după întârzierea la destinația finală, conform hotărârii CJUE în cauza C-11/11 Folkerts. Ora de sosire este momentul în care se deschid ușile avionului.

Exemplu: cumperi un bilet unic București-Tokyo, cu schimbare la Istanbul, iar distanța până la Tokyo este de circa 8.890 km. Dacă primul zbor întârzie, pierzi legătura și ajungi cu peste 3 ore mai târziu, ai putea avea dreptul la 600 € în baza Regulamentului (CE) nr. 261/2004.

La întoarcere, cu o companie din afara UE, situația se schimbă: zborul pleacă dintr-un aeroport din afara Uniunii, iar regulamentul nu se mai aplică. Pe bilete separate, legătura pierdută rămâne riscul tău. Toate cazurile sunt explicate în ghidul despre conexiunile pierdute, iar regulile pentru un singur zbor în articolul despre zborul întârziat.

Ai pierdut legătura într-un aeroport aglomerat?Dacă ai avut un bilet unic și ai ajuns la destinația finală cu peste 3 ore întârziere, ai putea avea dreptul la până la 600 € de persoană. Afli în câteva minute dacă zborul tău se încadrează. Nu plătești nimic dacă nu câștigăm.Verifică-ți zborul

Pentru un clasament după calitatea serviciilor, vezi topul celor mai bune aeroporturi din lume.


Întrebări frecvente

De ce site-urile dau cifre diferite pentru același aeroport?

Pentru 2025, ACI World a publicat întâi un clasament preliminar, în aprilie 2026, și abia în iulie pe cel final. Unele articole au rămas cu cifrele preliminare. La suprafață, unele surse numără tot terenul deținut, altele doar zona folosită de avioane.

Când apar cifrele pentru 2026?

Dacă ACI World păstrează calendarul din acest an, clasamentul preliminar pentru 2026 ar trebui să apară în primăvara lui 2027, iar cel final în vara lui 2027.

Ce înseamnă codurile ATL, DXB sau IST?

Sunt codurile IATA din trei litere ale aeroporturilor. Le vezi pe bilet, pe cartea de îmbarcare și pe eticheta bagajului. Otopeni are codul OTP, iar Cluj-Napoca are CLJ.

Care aeroport are cel mai mult marfă?

Hong Kong, cu 5.066.345 de tone de marfă în 2025, potrivit ACI World. Dubai, al doilea aeroport din lume la pasageri, a fost doar pe locul 11 la marfă.

Surse

  1. ACI World, „World's Busiest Airports: Atlanta Holds, Asia Climbs”, comunicat cu datele finale pentru 2025, 15 iulie 2026.
  2. ACI World, „Busiest airports in the world”, tabelele pentru pasageri internaționali și marfă, actualizat în septembrie 2026.
  3. International Airport Review, „ACI World confirms busiest airports in the world”, 14 aprilie 2026.
  4. Guinness World Records, „Largest airport (area)”: King Fahd International, consultat pe 9 octombrie 2026.
  5. Airport Technology, profilul King Fahd International Airport: suprafață, clădiri, capacitate, consultat pe 9 octombrie 2026.
  6. Denver International Airport, „Fast Facts”, flydenver.com, consultat pe 9 octombrie 2026.
  7. DFW International Airport, „About DFW & Fast Facts”, dfwairport.com, consultat pe 9 octombrie 2026.
  8. IGA Istanbul Airport, prezentare oficială a aeroportului (suprafața amplasamentului de 76,5 km²), octombrie 2022.
  9. Wikipedia, „Bucharest Henri Coandă International Airport”, secțiunea companii aeriene și destinații, consultată pe 9 octombrie 2026.
  10. BoardingPass.ro, articolele despre ruta București-Dubai (flydubai și Wizz Air), 2 și 7 martie 2026.
  11. Wall-Street.ro, „Dubai și Abu Dhabi revin în programul Wizz Air din România din octombrie”, 12 septembrie 2026.
  12. CJUE, hotărârea din 26 februarie 2013, cauza C-11/11 Folkerts; Regulamentul (CE) nr. 261/2004 (EUR-Lex).